Technologie

Lakování

Robotické a ruční lakování vodou ředitelnými barvami.

Lakovna

Lakovnu pro lakování plastů jsme uvedli do provozu v roce 2008. Na dvou automatických linkách a v ručním lakovacím boxu lakujeme 1K a 2K vodou ředitelnými barvami. Před lakováním díly ekologicky čistíme kapalným CO2, který zbaví povrch dílů mechanických částic, mastných stop, zbytků maziv a zaručuje potřebnou přilnavost barvy na povrch plastu.

Lakovací robot Lakované plastové díly Kontrola lakovaných dílů Budova lakovny
Lakování plastových dílů

Linky jsou vybaveny vakuovou plazmovací komorou, která zaručuje bezproblémovou přilnavost barvy i na běžně nelakovatelných plastových materiálech.

Plně automatický proces lakování zajišťuje požadovanou jakost lakovaných povrchů při minimální zmetkovitosti a vysoké produktivitě.

Lakování ionizovaným dusíkem

Na lakovací lince od společnosti Afotek provádíme robotické lakování 1K a 2K vodou ředitelnými nátěrovými systémy především interiérových dílů pro automobilový průmysl.

Moderní lakovna se šestiosým robotem umožňuje lakování pod ionizovaným dusíkem, které zlepšuje kvalitu lakování díky lepší přilnavosti barvy.

Ploché lakování flatbed

V roce 2018 jsme spustili zkušební provoz linky pro ploché lakování. Nová technologie je schválená pro použití ekologických, vodou ředitelných barev. Nová linka má automatické čištění tekutým CO2, je vybavena odvětrávanou kabinou pro otěr dílů isopropanolem a automatickým ožehem dílů plynovým plamenem.

Ruční lakovací box

Hlavní výrobní zařízení doplňuje nezávislý ruční lakovací box, který je určen především pro testování procesu lakování, přípravu vzorků, případně malosériové dodávky.

Laboratoř

Součástí lakovny je plně vybavená laboratoř pro testování dílů. Umožňuje nám měřit odstín barvy, lesk lakovaného povrchu, otěruvzdornost, odolnost lakovaných povrchů proti různým typům tekutin, tloušťku laku a provádět různé typy klimatických testů.

Sklad

Na budovu lakovny navazuje sklad s kapacitou asi 2 200 palet. Logistické řešení procesu optimalizuje manipulaci s díly a eliminuje negativní vlivy na kvalitu.