Lakování

Nová lakovna pro robotické i ruční lakování 1K a 2K vodou ředitelnými barvami. Součástí automatické lakovací linky vybavené šestiosými roboty je čištění dílů kapalným CO2. V lakovně je laboratoř pro testování lakovaných dílů.

Lakovna

V roce 2008 jsme uvedli do provozu novou lakovnu pro lakování plastů. Nabízíme robotické lakování 1K a 2K vodou ředitelnými nátěrovými systémy, především interiérových dílů pro automobilový průmysl.

Moderní lakovna je vybavená technologií lakování pod ionizovaným dusíkem, která zlepšuje kvalitu lakování díky lepší přilnavosti barvy a zároveň zvyšuje produktivitu lakování.

Automatická lakovací linka

Plně automatický proces lakování splňuje parametry norem ISO TS 16949 a zajišťuje požadovanou jakost lakovaných povrchů při minimální zmetkovitosti a vysoké produktivitě.

Robot pro lakování

Robot pro lakování plastových dílů

Lakovací linka od společnosti Afotek je vybavena šestiosým robotem. Součástí procesu je ekologický způsob čistění dílů kapalným CO2 před lakováním, který perfektně čistí povrch dílu od mechanických částic, mastných stop, zbytků maziv a zaručuje potřebnou přilnavost barvy na povrch plastu. Zařízení je umístěno ve zvukotěsné kabině vybavené odsávacím systémem pro odvod plynného CO2. Potřebnou manipulaci provádí tryskací zařízení nesené šestiosým robotem.

Sklad a ruční lakovací box

Hlavní výrobní zařízení doplňuje nezávislý ruční lakovací box, který je určen především pro testování procesu lakování, přípravu vzorků, případně malosériové dodávky.

Lakovna

Lakovna pro lakování plastů

Laboratoř

Součástí lakovny je plně vybavená laboratoř pro testování lakovaných dílů. Umožňuje nám měřit například odolnost lakovaných dílů vodním klimatickým testem, teplotním testem (60 °C/48 h), testem horkou vodou, testem otěru atd.

Na budovu lakovny navazuje sklad s kapacitou asi 1 500 palet. Logistické řešení procesu optimalizuje manipulaci s díly a eliminuje negativní vlivy na kvalitu.

Poslední aktualizace 26. 7. 2011